ІНСТРУКЦІЯ

з безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень на автомобільному транспорті

1. Загальні положення.

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень автомобільним транспортом поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення туристично-екскурсійних, групових перевезень учнів автомобільним транспортом.

1.2. Інструкцію розроблено на основі Постанови Кабінету Міністрів України «Про правила надання послуг пасажирам автомобільним транспортом» від 29.012003 № 141.

1.3. Безпечні умови перевезень учнів автомобільним та залізничним транспортом забезпечують транспортні організації, що несуть повну відповідальність за технічний стан транспорту, його експлуатацію та закріплення дисциплінованих та висококваліфікованих водіїв, які мають стаж керування транспортним засобом понад 3 роки.

1.4. Перевезення організованих груп дітей здійснюється на підставі договору разового перевезення (що укладається не пізніше ніж за 48 год до виконання перевезення) або довгострокового договору.

1.5. Перевезення організованих груп дітей виконується тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

1.6. Візуальна інформація на автобусі наноситься на попередньому трафареті надписом червоною фарбою «На замовлення», попереду і позаду автобуса – розпізнавальний знак «Діти».

1.7. Максимальна кількість дітей при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння.

1.8. У салоні автобуса повинна бути інформація, що містить позначення місць розташування аварійних виходів із зазначенням способу їх відкриття, вогнегасника, аптечки та кнопки екстреної зупинки.

1.9. Перевезення організованих груп дітей колоною з п’яти і більше автобусів узгоджується замовником з органами Державтоінспекції.

1.10. При отриманні дозволу на екскурсію відповідальний за організацію та проведення екскурсії повинен представити у міське управління освіти такі документи:

· наказ по навчально-виховному закладу, в якому вказується термін, місце, маршрут-екскурсії, кількість дітей, у якому класі вони навчаються, супроводжуючі (з розрахунку 1 дорослий на 10 дітей, медсестра на 30 і більше дітей), визначено відповідальні за збереження життя і здоров’я дітей;

· списки дітей, завірені підписом директора і печаткою навчально-виховного закладу з відміткою про стан здоров’я кожного учня (з поміткою лікаря «за станом здоров’я всі учні групи допускаються до екскурсійної поїздки»), підписом кожної дитини про те, що вона ознайомлена з правилами поведінки і технікою безпеки під час поїздки;

· страховий поліс;

· програму маршруту з погодинним плануванням;

· договір про взаємні зобов’язання сторін навчально-виховного закладу і перевізника;

· подання навчально-виховного закладу з проханням дати дозвіл на екскурсію.

1.11. Допущені до екскурсії учні не повинні мати при собі предметів та речовин, що можуть створити небезпеку під час перевезення.

1.12. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користуванням медикаментами.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних перевезень автобусами.

2.1. Вимоги безпеки перед початком туристично-екскурсійного групового перевезення учнів автомобільним транспортом.

2.1.1. Перед туристично-екскурсійними, груповими поїздками автомобільним транспортом чітко визначити маршрут поїздки, дату вибуття та прибуття, час посадки та висадки в автобусі, назви зазначених зупинок.

2.1.2. Повторити правила дорожнього руху та правила перебування дітей в автомобільному транспорті.

2.1.3. Чітко виконувати вимоги педагога-вихователя або наставника класу, керівника екскурсійної групи.

2.1.4. Починати посадку, висадку в автомобільному транспорті тільки за вказівкою педагога-вихователя, наставника класу, керівника групи. Самостійне пересування в автобусі без дозволу дорослих заборонене.

2.1.5. Перевірити наявність у водія аптечки, вогнегасника та перших засобів допомоги при створенні надзвичайної ситуації.

2.1.6. Керівник групи повинен мати із собою похідну аптечку.

2.1.7. Перевозити дітей на відкритих вантажних автомобілях заборонено.

2.1.8. Керівник групи, вихователь, наставник класу повинен провести бесіду з дітьми, ознайомити їх із правилами поведінки та правилами безпеки життєдіяльності під час поїздки автобусом, із відповідним оформленням запису в «Журналі інструктажів».

2.1.9. Перед початком руху автобуса керівник групи, вихователь, наставник класу повинен перевірити наявність дітей на місцях згідно зі списком.

2.1.10. Заборонено залишати ручну поклажу та власні речі без догляду. У разі виявлення пропажі речей слід негайно сповістити вихователя, наставника чи керівника групи.

2.2. Вимоги безпеки під час проведення туристично-екскурсійних перевезень учнів автобусами.

2.2.1. Перед посадкою в автобус слід прибути на місце призначення за 15 хв і відмітити свою присутність у педагога-вихователя, наставника класу чи керівника групи.

2.2.2. Якщо ви за певних причин не встигаєте на час призначення, зателефонуйте педагогу-вихователю, наставнику класу або керівнику групи і завчасно попередьте про своє запізнення (відсутність).

2.2.3. Попередньо визначте своє місце в автобусі і при посадці спокійно його займайте. При посадці та висадці заборонено штовхатися, стрибати на сходинках, бігти на вільні місця в салоні автобусу.

2.2.4. Якщо у вас завеликий багаж, перед посадкою в автобус його слід залишити у відведеному багажному відділенні автобусу.

2.2.5. Перед початком руху автобуса озвучте свою присутність під час переклички педагогу-вихователю або наставнику класу, керівнику групи.

2.2.6. Заборонено пересуватися під час руху по автобусу без дозволу педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи, виходити під час зупинки автобуса, висовуватися з вікон, викидати з них сміття та речі.

2.2.7. Якщо ви погано почуваєтеся, негайно повідомте про це педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи. У жодному разі не вживайте самостійно ніяких медичних препаратів. Усі медичні препарати повинні бути в керівника групи.

2.2.8. Підчас поїздки не можна голосно розмовляти, кричати, стрибати, бігати, вмикати радіо, музичні приймачі, мобільні телефони – це може ВІДВОЛІКАТИ водія.

2.2.9. Поводити себе під час поїздки слід чинно: не залишати після себе жодного сміття. Заборонено жувати жуйки та лускати насіння. Уникати травмонебезпечних ситуацій, не заважати іншим пасажирам.

2.2.10. Якщо під час поїздки відбулася організована зупинка, далеко від автобуса не відходити. Уважно слухати вказівки педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи. Після зупинки відмітити себе під час перевірки. Якщо ви побачили, що поряд відсутній ваш сусід за місцем, слід негайно повідомити про це педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи.

2.2.11. При використанні громадського транспорту посадки в нього здійснювати групами під керівництвом вихователя, наставника класу, керівника групи через задні двері: спочатку заходять учні, а потім – керівник групи. В такому ж порядку здійснюється й висадка Дітей через передні двері.

2.2.12. Здійснювати посадку і висадку в автобус тільки після зупинки транспортного засобу, на посадковому майданчику, а у разі його відсутності – з боку тротуару або узбіччя.

2.2.13. Проходити до і від транспортного засобу організованою групою тільки тротуарами чи пішохідними доріжками, а за їх відсутності – краєм проїжджої частини дороги і тільки у світлу пору доби.

2.2.14. Приймання їжі в дорозі організовується для всіх учнів у певний час, встановлений керівником групи за розпорядком дня. Заборонено брати в дорогу продукти, що швидко псуються (варені ковбаси, січені м’ясні страви, заправлені майонезом салати тощо).

2.2.15. Під час поїздки на автомобільному транспорті всі мають дотримуватися правил санітарно-гігієнічної, санітарно-протиепідемічної та пожежної безпеки. Всім учасникам екскурсійно-туристичної, групової поїздки на автомобільному транспорті заборонено мати при собі колючо-ріжучі, вогненебезпечні та інші предмети чи речовини, що можуть створити небезпеку під час перевезення.

2.2.16. Після приїзду на пункт призначення першими за вказівкою педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи залишають автобус ті, хто сиділи на задніх місцях. Потім виходять ті, хто сиділи на передніх місцях. Хлопці подають руку дівчатам, допомагаючи їм вийти. Не можна штовхатися чи поспішати. Також слід уважно оглянути своє місце – чи не забули ви якісь речі.

2.2.17. Після висадки потрібно вишикуватися біля автобуса. Без вказівки педагога-вихователя, наставника класу, керівника групи дорогу не переходити, нікуди не відходити, зазначити свою присутність під час переклички керівника за списком.

2.2.18. На місце призначення йти разом із педагогом-вихователем, наставником класу або керівником групи, рух у колоні здійснювати чітко та організовано. При переході автодороги дочекатися, коли керівник групи або наставник класу перекриють рух машин та подадуть команду.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після закінчення туристично-екскурсійних, групових перевезень автобусами.

3.1. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності учнів при поверненні до зазначеного місця.

3.2. Заборонено без дозволу педагога-організатора або наставника, керівника групи залишати групу, добираючись додому.

3.3. Рух додому здійснювати за обговореним маршрутом, дотримуючись правил дорожнього руху.

4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

4.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи.

4.2. У разі скоєння ДНІ на дорозі, свідком або учасником якого ви стали:

· слід негайно повідомити педагога-організатора або наставника класу, керівника групи;

· за телефонним (або мобільним зв’язком) повідомити в службу екстреної допомоги, якщо цього не може зробити педагог-вихователь або наставник класу, керівник групи;

· якщо ДТП сталося на дорозі, переміститися в безпечне місце і чекати на вказівки педагога-вихователя, наставника класу, керівника групи або дорослих;

· якщо ДТП сталося під час перебування у транспорті, слід залишатися на місці, не панікувати, не метушитися, а чітко виконувати вказівки дорослих.

4.3. У разі несприятливих погодних і дорожніх умов, виникнення технічних несправностей, що загрожують безпеці руху, а також при погіршенні здоров’я водіїв необхідно припинити рух і повідомити про це автопідприємство за місцем роботи водіїв. Підприємство вживає заходів щодо заміни автобуса чи водія, щоб забезпечити перевезення дітей до пункту призначення.

4.4. У разі отримання учнем травми, надати першу медичну допомогу, а при потребі – викликати швидку допомогу або самому доставити потерпілого у лікарню.

Кiлькiсть переглядiв: 831

Коментарi