/Files/images/123.jpg

Аналіз роботи методичного об'єднання за 2019-2020 навчальний рік

На виконання плану роботи школи, протягом 2018-2019 навчального року в школі було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників 1-9 класів, яке працювало згідно плану роботи школи та плану роботи методичного об’єднання класних керівників

Методичне об`єднання класних керівників працювало над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах. Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її .

Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

Методичну роботу з педагогами сконцентровано на вирішенні проблемного питання: вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями формування в учнів кращих якостей національного характеру, виховання громадянина України; використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності, та навчально – виховному процесі в школі.

Протягом 2018-2019 н.р.члени МО класних керівників працювали над реалізацією виховної проблеми: «Виховання в учнів толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі виховання ціннісного ставлення до суспільства та держави.»

Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету, відповідно до структури методичної роботи в закладі, методична робота в 2018-2019 навчальному році була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створенням сприятливих умов для успішної соціалазації у навчально-виховному процесі.

Робота класних керівників відповідає вимогам:

- Закону України «Про освіту»;

- Закону України «Про Загальну середню освіту»;

- Положення про спеціальну загальноосвітню школу;

- Посадових обов’язків класних керівників;

- Наказу МОН МС України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

- Методичних рекомендацій МОН від 25.07.14 № 1/9-376 з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017навчальному році;

- Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту,

- Концепції сімейного виховання в системі освіти України «Щаслива родина»

- Наказу МОН від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».

За 2018-2019 навчальний рік було проведено 4 засідання МО, на яких було розглянуто питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи, проводилось анкетування класних керівників з метою з’ясування труднощів у роботі. Розглядались педагогічні ідеї щодо підвищення позитивної мотивації учнів до навчальної діяльності та профілактики безпричинних пропусків уроків, проводилася робота щодо формування виховних систем класів і їх оформлення, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

У 2018-2019 н.р. учителі, які атестувалися презентували власний досвід в рамках шкільного МО класних керівників, дали відкриті виховні години – Блащенко О.П., Клітченко Г.І., Запорожець Н.В. проводили тематичні виховні заходи.

Впродовж 2018-2019 н.р. всі класні колективи приймали активну участь у житті школи згідно виховного плану роботи школи на 2018-2019 н.р. 1 вересня проведено свято Першого дзвоника і проведення єдиного уроку на тему « Україна- незалежна країна до 26 річчя незалежності України » метою якого було виховання в учнів патріотичних почуттів та гордості за те що вони є громадянами незалежної держави- України.

Обов’язковим є щорічне проведення змагань фізкультурно-патріотичне свято «Нумо, козаки» до Дня фізкультури і спорту,організоване і проведеновчителем фіз.вих., педагог-орг., спільно з класними керівниками. В якому прийняли участь команди всіх класів і проявили себе активними та згуртованими.

До Дня Миру учні 1-9 класів разом з класними керівниками взяли участь у конкурсі малюнка на асфальті «Нам потрібне мирне небо…» . Щорічно в нашій школі проводяться спортивно-туристичні змагання «Ми – майбутнє України »до Дня туризму, організоване вчителями географії та фізичної культури , де взяли участь 5-9 класи. Класним керівником 5 класу Зарубенко О.В. проведено разом з учнями 5 класу свято«Спасибі Вам,за працю вчительську святу…» до Дня працівників освіти

Традиційно проводиться тематичний вечір до Дня захисника Вітчизни 5-9 класі. Всі класи взяли активну участь у загальношкільному святі «Осінь в гості завітала» та представили чудові композиції осінньої пори.

Класним керівником 9 класу Кравець О.М. підготовано і проведено літ.-муз. композиція „Збережемо пам’ять про подвиг” до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. Всі класні керівники взяли участь у проведенні усного журналу «Мужай, прекрасна наша мово»до Дня укр. Писемності. Вчителем української мови Запорожець Н.В. .проведено захід «До мови доторкнемося серцем».

Педогог-організатором Блащенко О.П. організовано і проведено урок мужності і милосердя «Борімося – поборемо!»до святкування дня Гідності та Свободи. Класним керівником 8 класу Клітченко Г.І. проведено усний журнал «33-й,пам'ять серця!» . Класним керівником 7 класу Запорожець Н.В. організований виступ «Діти проти СНІДу» до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Класним керівником 9 класу Кравець О.М. підготовано і проведено свято «У граніті,в бронзі, у серцях » до Дня Збройних Сил.

Педагогом-організатором Блащенко О.П. проведено свято Андріївські вечорниці. Класними керівниками 2 класу Гонтарук П.І. та кл.кер.4 класу Блащенко Л.С. проведено свято «По Вкраїні з краю в край, ходить святий Миколай». Класними керівниками 3 класу Сухоленцева А.М. та 1 класу Близнюк В.К. проведений новорічний ранок «Новорічна казка кличе вгості». Педагог – організатор Блащенко О.П. спільно з класними керівниками 5-9 класів організували конкурсно–розважальну програму «Чудеса новорічної ночі». Особливу подяку заслуговує вчитель музики Сухоленцева А.М.. за музичний супровід до кожного заходу. В школі проходили місячники: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Увага! Діти на дорозі», тиждень української писемності та мови, тиждень тиждень права.

Також в межах місячників проводилися тематичні тижні, на яких класні керівники проводили різноманітні заходи, конкурси, лекції, бесіди виготовляли стінгазети, (тиждень нім.мови, тиждень сприяння здоровому способу життя та безпеки життєдіяльності, тиждень знань з безпеки життєдіяльності та дорожнього руху , тиждень правових знань ). На виконання листів МОН від 13.08.2014 №1/9-412 та № 317 «Про проведення Уроків мужності», «Про вшанування героїв, які віддали життя за Україну» проведено всіма класними керівниками «Уроки мужності». На виконання Плану спільних заходів КОДА та УМВС щодо виконання ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї» щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!» на період І семестру 2018 року проведено низку заходів. 17 листопада відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Цього дня класними керівниками 8 та 9 класу проведені виховні години спільно з медсестрою. Значна увага класними керівниками приділяється питанням правової освіти та виховання учнів. Особливу увагу класні керівники приділяють індивідуальній роботі з учнями .

Взяли участь у тижні правових знань. Класними керівниками були проведені тематичні виховні години присвячені Міжнародному дню прав людини(10грудня). 19 грудня на свято Святого Миколая учні 2-4 класів підготували дуже гарне ,цікаве свято «І до нас завітай, Святий Миколай». У святково прибраній залі учні розповідали віршики,молитви,співали пісні ,колядували.

ІІ семестр 2018-2019 н.р. почався з вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів афганської війни. Підготували педагог-організатор Блащенко О.П. та учні 6-го класу « Ти вічний біль-Афганістан..» «А сотня вже взлетіла в небеса...» -під такою назвою пройшов захід, присвячений подіям на майдані взимку 2014 року 24 лютого класним керівником 9 класу Кравець О.М.проведена відкрита виховна година до дня героїв Небесної Сотні''Герої для нас як приклад''(вшанування пам'яті юнаків,які героїчно загинули у листопаді 2013-лютий 2014 роках) 9 Березня учні школи приєдналися до міжнародного флешмобу "#GlobalShevchenko" в честь вшанування пам'яті найвідомішого українського поета Тараса Григоровича Шевченка . До 80-ої річниці Карпатської України класним керівником 7 класу Запорожець Н.В. разом з учнями було проведено літературно-музичну композицію "Велич і трагедія Карпатської України" . Учні 7 класу під організацією класного керівника розкрили роль і місце Карпатської України в боротьбі за незалежність. До подій Української революції 1917-1921 років вчителем історіі Клітченко Г.І. розроблено інформаційний стенд, вчителі початкових класів організувала виставку «Воскресни, писанко!"

День цивільного захисту пройшов під гаслом « Запобігти, врятувати , допомогти». Класними керівниками 5-9 класів взята участь разом з класними колективами у всіх заходах ЦЗ. Закінчився навчальний рік «Дзвони, ж, нам, дзвонику востаннє» підготований і проведений педагог-організатором та класним керівником 9 класу. Під час взаємних відвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки. Класні керівники напротязі навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі. Багато традиційних свят та інших виховних заходів проводиться в школі, але хотілося, щоб якомога більше приділялося уваги кожній дитині, щоб талант і обдарованість проявлявся не в останній рік навчання в школі, а значно раніше, щоб задоволення від успіхів та досягнень наших дітей отримува Аналіз роботи членів методичного об’єднання дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми методичного об’єднання реалізовано не в повній мірі.

У 2019-2020 навчальному році члени методичного об’єднання класних керівників продовжать роботу щодо : -реалізації науково-методичної проблеми школи -підвищення професійної майстерності класних керіників. -пропагування творчих доробок з питань виховної роботи на сторінках фахових видань. Реалізації проектної технології у роботі з учнівськими колективами. продовжувати використовувати інноваційні форми і методи роботи з учнівськими колективами щодо ціннісних ставлень особистості визначених програмою “Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів .

На підставі аналізу виховної роботи в школі методичне об’єднання класних керівників на наступний рік працюватиме над проблемою:

«Формування і розвиток компетентної , освіченої , духовно багатої , свідомої особистості, конкурентоспроможної в сучасному житті» , яка повинна значно покращити ефективність виховної роботи в школі.

Модель віддалених кінцевих результатів:

- рівень готовності учня до життя у сім’ї і суспільстві;
- рівень громадянської свідомості;
- рівень здоров ’я і здорового способу життя;
- рівень вихованості.
Кiлькiсть переглядiв: 3804

Коментарi