/Files/images/2015_klpart/94906.png

Робота волонтерського

загону

’’Разом ми сила”

Без здоров'я і мудрість незавидна,
і мистецтво бліде, і сила в’яла,
і багатство марно, і слово безсиле
Герофил

Мети програми

Зробити позитивний вплив на однолітків при виборі ними життєвих цінностей.

Апробація нових форм організації зайнятості дітей для розвитку їх самостійної пізнавальної діяльності, профілактики шкідливих звичок, виховання здорового способу життя.

Розвиток волонтерського руху в школі, формування позитивних установок учнів на добровольчу діяльність

Завдання

Показати переваги здорового способу життя на особистому приклад і. Пропагувати здоровий спосіб життя (за допомогою акцій, тренінгових занять, тематичних виступів, конкурсів та ін.)

Сформувати згуртований діяльний колектив волонтерів.

Відродити ідею шефства як засобу поширення волонтерського руху.

Створити умови, що дозволяють учням своїми силами вести роботу, спрямовану на зниження рівня споживання алкоголізму, тютюнопаління, ПАР в підлітковому середовищі. Надавати підліткам інформації про здоровий спосіб життя;

Сформувати у педагогів школи та учнів мотивацію до роботи за принципом «Допоможем чи можем»;

Створити механізм роботи школи з навколишнім соціумом, через створення соціально-підтримуючих мереж однолітків і дорослих для дітей та сімей "групи Разом ми сила"

Волонтери (від англ.Volunteer - доброволець) - це люди, що роблять що- небудь по своїй волі, за згодою, а не з примусу. Волонтерські або добровольчі організації - це вільні союзи людей, об'єднаних будь-яким загальним спеціальним інтересом. їх діяльність пов'язана, як правило, з благодійністю, милосердям. В Україні сьогодні діє багато молодіжних волонтерських об'єднань, які займаються пропагандою здорового способу життя і допомога усім кому вона потрібна. Волонтерський рух зараз розвивається досить бурхливо. І одна з основних причин цього - добровільність і свобода вибору. Добровільно обрана соціально значуща діяльність незмірно вище для особистості підлітка нав'язаної ззовні. До того ж, формування компетентності

Можливо тільки в єдності з цінностями людини, тобто при глибокої особистої зацікавленості людини в даному виді діяльності.

Місія нашого волонтерського загону - зробити вклад у фізичне і моральне оздоровлення суспільства, зробити життя оточуючих світліше і яскравіше, а також допомогти учасникам АТО і переселенцям зі сходу і Криму.

Мета: зробити позитивний вплив на однолітків при виборі ними життєвих цінностей.
Волонтерський загін нашої школи ми хочемо назвати 'Разом ми сила” Ми розуміємо, що неможливо змусити людину жити здоровим і гармонійним життям, якщо він цього не хоче. Але ми можемо допомогти йому усвідомити відповідальність за своє життя і поставити його в ситуацію вільного вибору. Інакше кажучи, сформувати його соціальну компетенцію
Перші волонтери загону, ті, які почнуть все з нуля, їм необхідно пропустити ідею волонтерства через себе і тоді дізнаються, що ця діяльність не просто розвага і спосіб покрасуватися. Головне тут - активна життєва позиція, відповідальність і висока мета - бажання змінити цей світ на краще. Активна життєва позиція, вміння взаємодіяти і включатися в проект, вміння одержувати і передавати інформацію - це те, чим повинен володіти волонтер для успішної роботи. Все це буде формуватися в процесі підготовки волонтерів - на профілактичних та навчальних заняттях, на тренінгових заняттях, навчаннях і збори. Благо, що волонтери просто змушені застосовувати всі свої вміння на практиці. За принципом "рівний-рівному" волонтери будуть передавати одноліткам інформацію днями профілактики, у виступах на сцені, на заняттях з елементами тренінгу, в рольових та інтерактивних іграх. Навчаючи інших, будуть навчатися самі.
Робота у волонтерському загоні допоможе учням помінятися внутрішньо, і навіть зовні. Погляд з байдужого перетвориться на палаючий і зацікавлений. Сам підліток знайде самоповагу, стане впевненим і привабливим для оточуючих. У подальшому житті їм простіше буде спілкуватися, взаємодіяти і включатися в будь-яку діяльність, вони будуть вміти надавати позитивний вплив на людей, легко займати лідерські позиції, проявляти в той же час толерантність і повагу до оточуючих. У процесі діяльності волонтери будуть взаємодіяти із зовнішнім світом, по-перше, отримуючи вплив ззовні, отримуючи інформацію, знання, навчаючись і розвиваючи особистісні якості (підготовка волонтерів, психологічний супровід (тренінгові та профілактичні заняття з волонтерами, збори, робота з тематичною літературою)). По-друге, взаємодіючи між собою в процесі діяльності, набувають вміння працювати в команді, вчаться вирішувати конфлікти, включатися в проект, несуть відповідальність (сама волонтерська діяльність (підготовка виступів, проведення акцій, ігор, участь в конкурсах, проведення соціологічних опитувань, анкетування )), по-третє, передаючи інформацію зовні, своїм одноліткам, за принципом "рівний - рівному", проводячи Дні профілактики з тематичними інформаційними виходами в класи, профілактичні заняття, заняття з елементами тренінгу, профілактичні казки для молодших, театралізовані конкурси, агітаційні виступи , інтерактивні ігри, акції, оформлення інформаційних листівок, тематичного куточка, написання статей в газету. Все це сприятиме формуванню соціальної компетентності. Наша школа вирішує проблему пропаганди ЗСЖ, профілактики виникнення шкідливих залежностей всіма доступними способами:

Інформаційний модуль

Бесіди з фахівцями.
Групові заняття волонтерів для учнів.
Виготовлення плакатів, відео.
Випуск газети.
Оформлення інформаційного стенду.
Акції волонтерів.
Листівки. Ігри. Вікторини.

Тренінговий модуль

Навчальні заняття з волонтерам.
Міні-тренінги для учнів.
Інтерактивні ігри.

Альтернативний модуль

КВК .Ігри, конкурс.
Зустрічі зі волонтерами .
Тиждень "Тільки здорові звички".
Спортивні заходи.

Фотоконкурс.

Ярмарки солідарності
Акція «Маленька допомога для АТО»

Заповіді волонтерів школи

• Знайди того, хто потребує твоєї підтримки, допоможи, захисти його.

• Розкрий себе в будь-якій корисною для оточуючих і тебе самого діяльності.

• Пам'ятай, що твоя сила і твоя цінність - в твоє здоров'я.

• Оцінюй себе і своїх товаришів не за словами, а за реальним відносинам і вчинкам

Правила діяльності волонтера:

• Якщо ти волонтер, забудь лінь і байдужість до проблем оточуючих

• .Будь генератором ідей!

• Поважай думку інших!

• Критикуєш - пропонуй, пропонуєш - виконуй!

• Обіцяєш - зроби!

• Не вмієш - навчись!

• Будь наполегливий у досягненні цілей!

• Веди здоровий спосіб життя!

• Твій спосіб життя - приклад для наслідування.

Кодекс волонтерів:

Хочемо, щоб стало модним - Здоровим бути і вільним!

Знаємо самі і малюків навчимо, Як зробити своє здоров'я краще! (Дні профілактики в початковій школі)
Акції - потрібна справа і важливе.
Скажімо шкідливим звичкам - НІ! Ми донести хочемо до кожного: Нерозумно - самим завдавати собі шкоди! (Акції проти тютюнопаління алкоголізму, наркотиків та СНІДу)
Хто тренується і навчається, У того завжди і все виходить. Тренінг лідерства, тренінг творчості. Приємно спілкуватися, діяти хочеться! (Два в одному - навчання та спілкування Тренінги ». Я - лідер", "Впевненість у собі", "Успішне спілкування", "Твоя мета - твій успіх", "Ти і команда", "Я - творча особистість")
Готові довести на ділі: Здоровий дух - у здоровому тілі! (Участь у районних конкурсах з пропаганди ЗСЖ)
Знову і знову скажемо народу: "Залежність може вкрасти свободу" (. Пропаганда ЗСЖ у школі і не тільки)
Проблема. Мети. Ресурси і термін. У роботі перша справа - планування! Волонтери освоїли новий підхід - Соціальне проектування! (Пишемо соціальний проект "Майбутнє - це ми!")
День волонтера мав успіх. Охочих багато - беремо не всіх! Чекає новачків перевтілення - Випробування, клятва і посвята! (Після творчих випробувань - посвята у волонтери.)
Спокус небезпечних подалі тримайся. З нами веди цікаве життя! Думай, коли відповідаєш "ні" і "так". І пам'ятай, що вибір є завжди.
Кiлькiсть переглядiв: 2552

Коментарi